Ara

Tehditlere Karşı Güçlü Savunma: Fortinet Ağ Güvenliği Çözümleri

Fortinet, sunduğu güvenlik teknolojileri ile internet ortamında güvenli hareket edilmesini sağlar. Veri güvenliğinin ön planda olduğu birçok kurumsal firma tarafından bu çözümler tercih edilir. Fortinet’in çözümleri, güvenlik ve performans konusunda yüksek standartlara sahiptir. Şirketler, Fortinet’in ağ güvenliği ürünlerini kullanarak verilerini koruyabilir. Saklanan veya transfer edilen veri güvenliğini sağlayarak şirketlerin büyüme hedeflerinde sorunsuz bir şekilde ilerlemelerini sağlar. Aynı zamanda sunulan teknolojiler ile her geçen gün artan yeni saldırı yöntemlerine, açıklıklara karşı her daim hazır olmanızı sağlar.

FortiGate, Fortinet tarafından geliştirilen ağ güvenlik duvarı çözümüdür. Burada ağ seviyesinde trafik incelenerek tehditler tespit edilir. Tespit edilen saldırılar, zararlılar anlık olarak engellenir. Fortigate güvenlik duvarları, güvenlik yetkinlikleri ile birlikte sunduğu yüksek performans sayesinde gündelik işleyişe etki etmeden yüksek seviyede koruma sağlar. Eczacıbaşı Bilişim’in müşterilerine sunduğu güvenlik çözümlerinden bir olan Fortigate ile küçük ve büyük işletmelerin güvenli şekilde sistemlerini kullanabilmesi mümkün olur.

 

Fortinet ile Saldırılara Karşı Hazırlıklı Olun!

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kendini geliştiren siber tehditler, doğru güvenlik çözümleri ile engellenebilir. Sürekli olarak artan siber tehditler, işletmelerin güvenlik önlemlerini arttırması gerektiğini gösterir. Bu noktada Fortinet tarafından sunulan firewall, saldırıların ilk aşamada engellenmesinde önemli bir çözümdür. Zararlı yazılımlar, saldırı denemeleri ile gelen tehditlere karşı duvar ören firewall, verilerin çalınma olasılığını yüksek oranda düşürür. Saldırılara her daim hazır olmanızı sağlayan çözüm, gösterdiği yüksek performans sayesinde ağ iletişimine negatif etki etmeden koruma sağlar. Ağ seviyesinde antivirüs koruması, web güvenliği, ağ görünürlüğü ve analitiği çözümün sağladığı özellikler arasında sayılabilir.

Fortinet’in yönetim platformu sayesinde kural, güvenlik politikalarının yönetimi ve izleme gibi durumları son derece pratik hale getirir. Güvenlik politikalarını ve kurallarını hızlı ve güvenli bir şekilde yönetebilirsiniz. Böylelikle operasyonel maliyeti azaltarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

 

Fortinet Ağ Güvenliği Nasıl Çözümler Sunar?

Ağ güvenliği, Fortinet çözümlerinin merkezinde yer alır. Altyapıyı doğrudan siber saldırılara karşı koruyan sistem, yetkisiz erişim, zararlı yazılımlar ve veri sızıntılarına karşı korunmanızı sağlar. Bu sistem, hem kurumsal hem de bireysel olarak kullanılabilir. Böylelikle sadece işletmeler değil, evde internet kullanımı sağlayan herkes kendisini siber tehditlere karşı koruyabilir. Virüslere karşı koruma sağlayan sistem, hassas verilerin çalınmasını veya paylaşılmasını engeller. Fortinet çözümleri ile ağ güvenliğini sağladıktan sonra kullanıcı güvenlik farkındalığı çalışmaları kapsamında çözümler sunan Cybeready ile bütüncül bir koruma sağlayabilirsiniz.

Güvenlik hizmetleri, güncel yazılımların kullanılması internet ortamında güvenli bir şekilde işlemlerinizi yapmanızı sağlar. Bununa birlikte verilere ulaşırken güçlü parolaların tercih edilmesi de son derece önemlidir. Kısa veya doğrudan sizinle bağlantısı olan parola kullanımı tehlikelidir. Her ne kadar ağ ya da son kullanıcı seviyesinde önemli güvenlik önlemleri alınsa da kullanıcı ya da sistem parolasının ele geçirilmesi oldukça büyük sorun yaratır. Buna ek olarak tam güvenliğin sağlanması için kullanılan güvenlik çözümlerine ek olarak çalışanlarınızın siber saldırılara karşı eğitimli olması önemlidir. Doğru eğitimin verilmesi verilerin güvende tutulmasına katkı sağlar.

 

Fortinet VPN Nasıl Kullanılır?

Fortinet VPN, kurum kaynaklarına uzaktan güvenli erişimi mümkün hale getirir. Uzaktan erişimin güvenli olmasının yanında kolay ve pratik olması, Fortinet VPN’nin tercih sebeplerinden birisidir.

FortiClient VPN Fortinet VPN’nin son kullanıcılarda VPN bağlantısı sağlamak için kullandığı uygulamadır. Uygulamayı basit adımlarla kurabilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra açılan ekran üzerinden SSL VPN veya IPSec VPN seçenekleri ile güvenli bir şekilde bağlantı sağlayabilirsiniz. SSL VPN bağlantılarında bağlantı yapılacak kuruma ait VPN çözümüne ait erişim bilgileri ve kullanıcı adı, parola ile sisteme ulaşabilirsiniz. 

Bağlanma süresi bağlantı kurduğunuz internet ya da kurumun altyapı bileşenlerine göre değişiklik gösterebilir. Forti VPN üzerinden bağlantı başarılı olduğunda aktif olan ikonu görebilirsiniz. Aktif ikonu yandıktan sonra işlemi doğru şekilde yaptığınıza emin olabilirsiniz. FortiClient VPN bağlantısı başarı ile tamamlandıktan sonra bağlandığınız kuruma güvenli bir şekilde erişim ve veri transferi olanağı sağlayarak kurumsal verilerinizi koruma altına alır. Basit adımlarla gerçekleştirilen kurulum ve bağlantı süreci, zahmetsiz şekilde sonlandırılabilir. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde detaylı bilgi gerektirmeden kullanım sağlar. İlk kurulum esnasında Eczacıbaşı Bilişim’den destek alarak doğru kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Fortinet Ağ Güvenliği’nin Avantajları Nelerdir?

Fortinet tarafından sunulan kapsamlı VPN koruması ya da ağ güvenlik duvarı sağladığı çeşitli avantajlar ile tercih edilir. İşletmelerin ağlarını koruma altına alan çözümler, aynı zamanda saldırı kaynaklı kesintileri de en aza indirerek verimliliği büyük oranda artırır. Çok katmanlı sunulan güvenlik yaklaşımı ile kurumsal ağlar ya da internet ortamında gizliliği sağlar. İnternet gezintisinin hızlı olması, güvenlik çözümlerinin verimliliği ile doğru orantılıdır. Fortinet çözümlerinin yüksek performans getiren çalışma modelleri veri transferi esnasında yaşanacak performans düşüşlerini minimuma indirir.

Fortinet çözümlerinin kurulumunda uzmanlardan destek almanız, operasyonel verimlilik açısından önemlidir. Yanlış yapılan tercihler kesinti riskleri ile beraber güvenliğinize de büyük tehditler getirebilir. Dolayısıyla kurulumlarda profesyonel destek ekipleri ile çalışmak şirketin faydasına olur. Bireysel kullanım için tercih edilirse kişisel verilerin sızdırılmaması veya siber saldırılara maruz kalmamanız için FortiGate eğitimini alan destek ekiplerine danışmanız gerekir.

Fortinet çözümleri ile güvenliği sağladıktan sonra Bitsight ile birlikte kurumunuzun risk seviyesini görebilirsiniz. Ağınızın tehditlere ne kadar açık olduğunu ve aynı sektördeki diğer şirketler arasındaki risk puanı açısından yerinizi bu çözüm ile birlikte görüp iyileştirmek için sunulan ek aksiyonları hayata geçirmeyi değerlendirebilirsiniz.

İletişim Formu
Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn