Ara

SON KULLANICI EKİPMANLARI

Son kullanıcı, yazılım tabanlı ve BT işlemleri ile ilgili cihaz kullanan gerçek kişidir. Genel olarak, BT işlemleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kullanıcılara özgü çeşitler ekipmanlar üretilir. Son kullanıcılara özgü üretilen ekipmanlar, çalışmaların net ve doğru ilerlemesi esasına dayanır. BT alanında kullanılan ekipmanlar, son ve güç kullanıcılar için farklı şekilde dizayn edilir. Son yıllarda üretilen teknolojik ekipmanların yaklaşık %80’i son kullanıcı özellikleri baz alınarak imal edilir. Son kullanıcılar için üretilen ekipmanlar, daha rahat ve doğru çalışma imkanı sunar. BT hizmeti veya ürününü son kullanacak kişi olan son kullanıcı için üretilen ekipmanlarda deneyim oldukça önemlidir. Kullanıcı konforunu ve deneyimini arttıran cihazlar, kurum içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Kurum içerisinde yer alan son kullanıcılar için üretilen ekipmanlar, nitelikli ve kullanışlı olmalıdır. Eczacıbaşı Bilişim tarafından sizlere sunulan hizmetler, kurumunuzun başarıya ulaşması noktasında yardımcı olur. Son kullanıcı ekipmanları ile kurumun başarıya giden yolda emin adımlarla yürümesi için yardımcı olunur. Genel bağlamda hem iş yükünden hem de zamandan tasarruf imkanı sunan ekipmanlar, uzun vadede bütçe tasarrufu yapma imkanı da sunar.

PC, Laptop

Kurumlar, işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı ilerlemesi açısından, teknolojiden yardım alır. Teknolojik aletler ile yapılan işlemler hem daha hızlı hem de daha verimli bir şekilde ilerler. Bu noktada PC, son kullanıcın iş akışına daha net katkıda verecek biçimde tasarlanır. Son kullanıcının teknik bilgileri göz önüne alınarak üretilen ekipmanlar, iş akışının daha net ve sağlıklı ilerlemesine yardımcı olur. Laptop, çeşitli markalar tarafından üretilen diz üstü bilgisayarlara verilen isimdir. Laptoplar ile kurum içerisinde veri girişi ya da veri çıkışı yapılabilir. Aynı zamanda veri işleme işlemleri de PC üzerinden yapılır. Bu bağlamda bilgisayarlar, kurumlar için hayati öneme sahip cihazlar arasında yer alır.

PC ya da laptop, kurumun elde ettiği verileri işlemede kullanılan ekipmanlardır. Bu ekipmanlar, son kullanıcının bilgi ve teknik donanımına uygun olarak dizayn edilir. Son kullanıcı tarafından kullanılan ekipmanlardan en iyi verimi almak adına, bazı noktalara dikkat edilir. Kurumsal, büyük ya da küçük ölçekli pek çok kurum laptoplardan faydalanır. İş akışının sağlıklı ilerlemesi açısından önemli olan ekipmanlar, kullanıcılara daha iyi bir deneyim vaad eder. Veri girişi, belge düzenleme ya da iç ve dış paydaşlarla kurulan iletişim noktasında bilgisayarların payı büyüktür. Son kullanıcı deneyiminin en iyi noktaya ulaşmasını sağlayan cihazlar, kurumsal başarıda kilit bir role sahiptir.PC ya da laptop kullanımı, bilgi ve belgelerin daha hızlı dolaşıma sokulmasına yarar. Aynı zamanda kurum içi ya da kurum dışı iletişim için de gerekli olan cihazlar, zamandan ve enerjiden tasarruf etme imkanı sunar. Kurumlar açısından oldukça önemli olan zaman yönetimi, laptoplar aracılığı ile daha doğru bir şekilde yapılabilir. Veri akışının kontrolü ya da dağıtımı, iletişim, belgelerin saklanması ve depolanması gibi işlemlerde bu cihazlar kullanılır. Donanım olarak son kullanıcıya uygun olarak tasarlanan ekipmanlar, kuruma fayda sunar. Genel olarak gerekli olan insan gücünü azaltan, zamandan tasarruf etme imkanı sunan cihazlar, kurumlara avantaj sağlar.

Tablet, Cep Telefonu

Tablet ve telefon, özellikle sahada çalışan kişiler için oldukça önemlidir. İletişimin kesintisiz hale gelmesini sağlayan telefonlar aynı zamanda belge paylaşımı ve düzeni noktasında da kullanılabilir. Tabletler ise hem veri girişi ve hem de veri paylaşımı noktasında oldukça kullanışlı mobil cihazlardır. Kurumlar son yıllarda mobiliteyi oldukça önemser. Mobil cihazların artışı ile birlikte, kurum çalışanları her an her yerde iş akışında yer alma imkanı bulur. Evden çalışma imkanı sunan cihazlar, son kullanıcıların kolaylıkla adapte olacağı şekilde imal edilir. Kurumlar açısından önemli olan iletişimi sağlayan cihazlar, telefon görüşmeleri ya da video konferans etkinliklerinde de kullanılabilir. Her an iletişim halinde olmayı sağlayan mobil cihazlar ile kurum çalışanları sürekli koordine halinde kalabilir.

Tabletler, veri girişi, belge düzenleme, mail cevaplama ya da oluşturma gibi pek çok farklı işlemde kullanılabilir. Telefondan farklı işlevlere sahip olan cihazlar, kurum işleyişinde daha rahat hareket etme imkanı sunar. Aynı şekilde telefonlar ise iletişim halinde olmayı ve belge ve veri girişi gibi işlemlerde kullanılır. Kurumlar açısından hayati öneme sahip olan iletişim, mobil cihazlar aracılığı ile daha rahat bir hal alır. Tablet ve telefonlar ile son kullanıcılar işlemlere her an her yerde anında müdahale imkanı bulur. Mobiliteyi kurum işleyişine dahil eden kurumlar, çalışanların aktif bir biçimde süreç içerisinde yer almasına yardımcı olur.

Tablet ve telefonlar, zaman ya da mekan fark etmeden kullanılan cihazlardır. Hafif ve taşınması kolay cihazlar olması, özellikle sahada çalışanlar için oldukça önemlidir. Sahada yer alan son kullanıcılar, mobil cihazlar ile veri girişi yapabilir. Pek çok farklı coğrafi bölgede faaliyet gösteren kurumlar için iletişim oldukça önemlidir. Sürekli iletişim halinde kalmayı sağlayan ve anında veri girişi imkanı sunan cihazlar, oldukça avantajlıdır. Zamandan tasarruf imkanı sunan cihazlar, pek çok işlemi hızlı bir şekilde kaydeder. Aynı zamanda verilerin girişinde ve kullanımında da hız sağlayan ekipmanlar, kurumların kısa süre içerisinde veri kaynağının artmasına yardımcı olur. İletişime hız kazandıran ve zamandan tasarruf etme imkanı sunan cihazlar aynı zamanda her an her yerde kullanılabilir olması ile de avantaj sağlar.

Yazıcı

Yazıcı genel olarak kağıt ve mürekkep yardımı ile dijital belgeleri, fiziksel döküman haline getiren cihazlardır. Son yıllarda gelişen teknoloji, yazıcılara pek çok farklı fonksiyonda eklemiştir. İş akışında oldukça aktif kullanılan cihazlar, kurum içerisinde veri transferi ya da belge paylaşımı gibi işlemler için de kullanılır. Aynı zamanda farklı bölgelere yayılmış olan kurumlar için de oldukça kullanışlıdır. Farklı bir şubeye gönderilmek istenen belge yazıcılar aracılığı ile saniyeler içerisinde yapılabilir. Büyük ve küçük ölçekli pek çok kurumda kullanılan cihazlar, dijital ortamda yer alan veriler, fiziksel olarak kayıt altına alınması imkanını sağlar. Evrak ve belgelerin kağıtlar aracılığı ile kayıt altına alınmasında kullanılır. Çeşitli özelliklere sahip yazıcılar, son kullanıcı özellikleri baz alınarak üretilir.

Yazıcılar, belgelerin kısa süre içerisinde kağıtlara işlenmesine olanak tanır. Aynı zamanda kurum içerisinde transfer edilmesi gereken fiziki belgelerin de tarama yoluyla iletilmesini sağlar. Wi-Fi bağlantısından yararlanan yazıcılar, verileri transfer etme işleminde etkin bir şekilde kullanılabilir. Bilgisayar, tablet ya da telefon içerisinde yer alan belgeleri kağıda dökmeyi yarayan cihazlar, kurumlara dijital verilerin yanı sıra fiziksel veri depolama imkanı da sunar. Yazı, resim ya da belgelerin fiziki olarak saklanmasına imkan sağlayan cihazlar, belge kopyalama ya da belge transferi gibi işlemlerde de kullanılabilir. Pek çok fonksiyonu içerisinde barındıran yazıcılar, çeşitli özellikleri ile kurumlar için faydalıdır.

Yazıcılar, kol gücü ile kayıt altına alınan evrakların, bilgisayar, tablet ya da telefon aracılığı ile kısa sürede yazdırılmasına imkan tanır. Enerjiden ve zamandan tasarruf imkanı sunan cihazlar, gerekli olan insan gücünün de azalmasına yardımcı olur. Belge ya da evrakları, kargo ya da kurye ile göndermek uzun sürebilir. Yazıcılar, tarama yolu ile belgeleri saniyeler içerisinde alıcısına ulaştırabilir. Zamanı verimli kullanmak açısından oldukça kullanışlı olan ekipmanlar, işlevsel özelliklere sahiptir. Tablet, telefon ya da PC ile uyumlu çalışan cihazlar, çıktı alınması gereken verileri saniyeler içerisinde size ulaştırır. Ev, ofis ya da mağazalarda kullanıma uygun olan ekipmanlar, kurumlara zaman yönetimi ve enerji açısından avantaj sağlar.

El Terminali

El terminali birer el bilgisayarıdır. Sahada kullanılan el terminalleri sayesinde satış işlemleri, stok kontrolü, stok takibi ve bunun gibi birçok işlem kolaylıkla gerçekleştirilir. Yapılan operasyonu hızlandırarak iş süreçlerinde verimliliği arttırır.
Başta sağlık hizmetleri olmak üzere el terminalleri birçok ihtiyaca pratik çözümler sunmaktadır. Ayrıca, işletmelerin ihtiyacına göre el terminallerinden farklı şekillerde yararlanılabilir.

El terminalleri:

• Veri depolar
• Veri işler
• Veri yorumlar
Bu üç ana özellik sayesinde birden fazla el terminali arasında koordinasyon sağlanır.

Başlıca Kullanım Alanları:

Sıcak satış
Soğuk satış
Lojistik sektörü
Depo otomasyonları
Market otomasyonları
Sayaç okuma sistemleri
Otopark ve restoran yazılımları