Ara

SAP DANIŞMANLIK

SAP nedir?

Son yıllarda gelişen teknoloji ile iş akışı ve iş yönetimi şirketler açısından daha önemli hale geldi. İş yönetimini sağlamak ve kurum içerisinde iletişimin dengeli ilerlemesi pek çok açıdan büyük önem arz ediyor. SAP sistemi ile başarılı bir şekilde şirket içi koordinasyon sağlanabilir.

“SAP nedir?” sorusu müşterilerin cevabını aradığı sorular arasında yer alıyor. SAP, bilgisayar üzerinden kodlama dili ile oluşturulan bir yazılımdır. Söz konusu yazılım ile şirket içerisinde yer alan departmanlar koordineli ve entegre bir biçimde çalışabilir. Bu da iş akışını ve yönetimini sürdürülebilir bir duruma getirir. Kurumlar için önemli olan ve şirket içi iletişimi üst seviyelere çıkaran uygulamalar, sağladığı faydalar ile kurumlara avantaj sağlar. SAP kullanımı ve işletilmesi, kurumlar açısından oldukça önemlidir. Pek çok farklı işlevi içerisinde barındıran uygulama, danışmanlık hizmetleri sayesinde kurumsal çözümler sunar.

SAP Fiori, kullanıcı deneyimini en üst seviyelere çıkaran bir uygulamadır. SAP danışmanı tarafından verilen hizmetler ile Fiori arayüzü tüm cihazlarla entegre biçimde hizmet sunar. Kurumların metinsel ve sayısal bilgilerini tüm cihazlara entegre eden uygulama ile son kullanıcı deneyimi maksimum seviyelere çıkar. Böylelikle de SAP danışmanlığından alınan verim artar. Farklı sektörlerde yer alan şirketlere kurumsal çözümler sunan uygulamalar neticesinde tahminler ve planlamalar en üst seviyelere çıkabilir.

SAP ne işe yarar ve neden önemlidir?

“SAP ne işe yarar?” kullanıcıların yanıtını aradığı bir soru olarak dikkat çekmektedir. Systems, applications and products kelimelerinin kısaltılmış halidir. Yazılım, kurum içerisinde pek çok farklı alanda kullanılabilir. Sunduğu çözümler ile kurum içi iletişimi üst seviyelere çıkarır ve başarı sağlar. Kurum içerisinde yer alan tüm verileri tek bir alanda depolayan sistem, ihtiyaç anında kullanıcıya verileri yönetme imkanı sunar. Bu sayede verilerin yönetimi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Departmanlar arası bilgi transferi için oldukça etkili olan yazılım, verileri kısa süre içerisinde departmanlara aktarma imkanı sunar. Şirket içerisinde dolaşıma sokulan bilgiler bu sayede güvenli bir şekilde depolanmış olur. Kurum içerisinde yer alan veriler manuel yöntemlerle saklandığı için çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumlarda da gerekli belgelere ulaşım zorlaşır. Bilgi ve belgeleri güvenli bir alanda depolayan sistem ile her an bilgiye erişim imkanı bulunur.

Kurumlara etkili ve nitelikli çözümler sunan SAP uygulaması, olası iletişim aksaklarını da önler. Bu sayede her departman arasında bilgi akışı sağlıklı olur ve enformasyonlar güvenli bir alanda depolanır. Aynı zamanda SAP danışmanlık sertifikası ile verilen hizmetler sayesinde pek çok sorun öngörülebilir. SAP özelliklerin belirlenmesi neticesinde şirketlere özel çözümler sunulur. Spesifik alanlara yönelik çözümler ile uygulamadan en iyi verim alınır. RISE with SAP ile bulut tabanlı yönetime geçme imkanı sunan uygulamalar, verilerin daha güvenli bir şekilde saklanmasına da olanak sağlar. SAP teknolojileri kullanılarak yaratılan yeni dönüşüm sistemi, kullanıcı deneyimini artırır ve kurumlara daha güvenli bir depolama alanı sunar. Gelişmiş özellikleri ile şirketlere dijital çözümler sunan SAP uygulamalarından, danışmanlık hizmetleri ile en iyi verimi alabilirsiniz.

Eczacıbaşı Bilişim SAP çözümleri/modülleri nelerdir?

SAP modülleri, pek çok farklı departmana çözümler sunar. Kurum içerisinde yer alan departmanlar için uygun çözümler sunan Eczacıbaşı Bilişim, size en uygun modülü belirler.

Finansal
Muhasebe

Yatırım
Yönetimi

Proje
Sistemleri

Maliyet
Muhasebesi

İşletme
Denetimi

Nakit Akış
Yönetimi

Yukarıda yer alan modüller, şirket içerisinde yer alan departmanlara özgü çözümler sunar. Bu çözümler ile şirket içerisinde yer alan veriler sağlıklı bir şekilde depolanır ve rapor edilir.

Aşağıda bazı örnekleri verilen SAP core ve ileri modüllerinin kuruluş ihtiyaçlarına göre uygulamaya alınarak destek verilmesi sağlanır:

Dağıtım ve planlama ile ilgili olan durumların bilgiler kolay bir şekilde depolanır ve diğer departmanlar ile paylaşımı kolaylaşır. Ayrıca İnsan kaynakları departmanına, teknoloji departmanına ve fabrika yönetimine dair modüller de bulunur. SAP support ile pek çok işlemi tek bir yazılım üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yönetilirsiniz. Kurum içi yönetimde zaman oldukça önemlidir. Aynı zamanda bilgilerin ve iş akışının da yönetimi oldukça önemlidir. Kurum içerisinde önemli noktalarda yer alan sistemleri tek bir yazılım ile yönetmek SAP kurulumu ve yapılandırması ile mümkün. Şirketler için önemli olan bilgiler SAP desteği sayesinde kolay ve hızlı yönetilebilir bir hal alır. SAP uygulaması kurumsal çözümler sunar.

İnsan kaynakları yönetimi ya da depo yönetimi gibi alanlarda farklı stratejiler üretilmesi gerekir. Bu stratejiler için de düzenli bilgi akışı gerekir. SAP, sizlere bu noktada düzenli bilgi akışı sağlar. Kullanılan sistem ile kurum içerisinde pek çok işlem kısa sürede sonuçlanır.

SAP ve HANA dönüşümleri nelerdir?

2010 yılından bu yana SAP HANA piyasada yer alıyor. Kurumların iş sürecini hızlandıran bir sistem olması ile dikkat çekmektedir. Veritabanı, kurum içerisinde yer alan bilgileri sayısal ve metinsel olarak dönüştürür. Bu sayede kurumda yer alan her çalışan bilgilere ortak bir alandan ulaşabilir. HANA ile tüm modüller tek bir düzen içerisinde yer alır. Bu sayede şirket içerisinde erişilmesi gereken tüm bilgilere tek platformdan ulaşım sağlanır.

SAP ve HANA dönüşümleri ile maliyetleri azaltabilirsiniz. Teslim süresini kısaltan bu yazılım pek çok açıdan size yarar sağlar. Kurum içerisinde yer alan bilgilerin tamamını tek bir alanda toplayan yazılım, daha iyi ve hızlı tahminleme imkanı verir. Bu sayede stratejilerinizi daha sağlam temeller üzerinde oturtabilirsiniz. Söz konusu yazılım ile yeni çözümler üretmek mümkündür. Depo yönetiminden kurum içi yönetime kadar pek çok farklı alanda bilgi akışını tutmanızı sağlar. SAP for HANA sağladığı faydalarla size ekstra tasarruf sağlar ve ek faydalar sunar. Gerçek zamanlı uygulamalar sayesinde rekabet avantajı sunan sistem, analiz ve raporlamalar ile doğru tahmine ulaşmanız konusunda size yardımcı olur.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte işletmeler, enformasyonu doğru şekilde işleme arayışına girmiştir. Enformasyonu ve kaynağını hem içeriden hem de dışarıdan tutma imkanı veren sistem, kurumlara pek çok konuda pozitif katkı sunar. SAP ve HANA’dan elde edilen dönüşümler ile sonuç odaklı çalışmalar yapılabilir ve kurum imajı üst seviyelere çıkarılabilir. SAP S/4 HANA, SAP HANA veritabanı üzerinden kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulama ile daha net çözümler üretmek mümkündür. Şirketlerin iş çözümlerini daha hızlı yapmalarını sağlayan bu uygulama ile bilgiler daha hızlı dolaşıma sokulabilir. Gelişmiş özelliklere sahip olan uygulamalar ile kurumlar net ve uzun soluklu çözümler üretebilir.

SAP ve ERP bağlantısı nasıl sağlanır?

SAP danışmanlık, yazılım konusunda yapılması gereken işlemleri sizin adınıza yapan ve tüm süreci en iyi şekilde yöneten kişilere verilen isimdir. Kurum içi ve kurum dışı paydaşlarla olan iletişimi, bilgi akışını ve departmanlar arasındaki veri transferini etkin bir şekilde yapar. ERP sistemi içerisinde yer alan modüllerin yönetimi ve müşterilerle olan iletişimi yönetir. Bu sayede kurumda işlerlik artar ve iş yükü azalır. Sayısal ve metinsel belgeleri güvenli depolayan ve aktaran bu sistem ile kurum içerisinde zamandan tasarruf sağlanmış olur.

En iyi SAP danışmanlık şirketleri arasında yer alan Eczacıbaşı Bilişim, size uygun çözümler sunar. Bilgi yönetimi ve finansal yönetim alanları başta olmak üzere ERP sisteminde yer alan tüm bilgileri analiz eden SAP danışmanları, sizlere yol haritası oluşturma konusunda yardımcı olur. SAP performansının iyileştirilmesi ve kurum içinde iletişimin artırılması gibi konularda da destek sağlanır. Şirketiniz için her alana uygun çözümler sunan Eczacıbaşı Bilişim ile yeni başarılara yelken açabilirsiniz.