Ara

CYBEREADY

Cybeready nedir?

Cybeready, kurumların kimlik avı tehditlerine hazır olmasına, çalışanlarının farkındalığının artmasına ve aynı anda olay müdahale ekiplerinin de hedef odaklı oltalama saldırılarını hızlıca analiz edip müdahale etmelerine olanak tanıyarak kurumların güvenlik kültürlerinin dönüşümünü sağlar.

Problem

Tüm güvenlik önlemlerini atlatan bir siber saldırgan, son kullanıcıların bilgilerini kullanarak sisteme saldırabilmektedir. Kullanıcıların büyük çoğunluğu iyi tasarlanmış bir oltalama e-postasını anlayamadığından, kullanıcılar tehditlere karşı hazır olmak için oltalama simülasyonlarıyla düzenli olarak eğitilmelidir.

Yapılan son çalışmalar ortalama 10.000 çalışanı olan bir şirketin siber dolandırıcılık saldırıları sonrasında ortaya çıkan tabloyu düzeltmek için yılda 3,7 milyon dolar harcadığını gösteriyor. Sıradan bir çalışan ise siber dolandırıcılık ile ilgili olaylar için yılda 4,16 saat harcıyor.

Siber dolandırıcılık saldırılarının doğrudan bir sonucu olarak kurumların üstlendiği en yüksek maliyetler: Gizliliği ifşa edilmiş kimlik bilgileri, kötü amaçlı yazılım nedeniyle ortaya çıkan veri ihlalleri ve bunun yanı sıra bütün ağa zarar vermeden önce kötü amaçlı yazılım içerme maliyetidir.

CybeReady hazırlık çözümünü Shakespeare’in en unutulmaz sözlerinden biri ile özetleyerek hazırladı:

“Bütün mesele hazır olmakta.”

Çözüm

CybeReady bölgenize, sektörünüze ve markanıza uygun benzersiz bir hizmet düzeyine sahip siber dolandırıcılık saldırılarına hazırlık programları sunar.

Hazırlıklılık Analitik Raporu

Zayıf noktalarınızı keşfedeceksiniz. Çalışanlarınızı siber dolandırıcılık yapmaya teşvik eden etmenleri,
hangi departmanların savunmasız olduğunu ve diğer risk faktörlerini görme imkanı sağlamak oldukça
önemlidir. CybeReady zamanla meydana gelen iyileştirmeleri gösteren ayrıntılı verilerle kararlarınızı desteklemenizi sağlar.

Sahte Saldırı Sıklığı

Eğitimimiz gerçeği taklit eder. Tek bir simülasyon yerine CybeReady hem harici (tatiller, konferanslar) hem de dahili etkinlikler (yazılım güncellemeleri, emeklilik planlamaları) için bir dizi saldırı başlatır. Artık çalışanlarınızı herhangi bir hacker’in çeşitli siber dolandırıcılık girişimlerine karşı hazırlayabilirsiniz.

Eksiksiz
Hizmet

Hizmet döngüsünü kapatıyoruz. Şirketin ustalıkla tasarlanmış ve düzenlenmiş hazırlık programı her yolu denedi. Sürekli olarak siber dolandırıcılık girişimlerinde bulunan, çalışanları bu girişimlere karşı kendilerini nasıl koruyacakları konusunda eğiten ve çalışanlarınız için tuzak olarak tanımlanabilecek beklenmeyen olaylara ilişkin yanıtlar sağlayabilecek yıllık bir çözümle kurumsal hazırlığınızı takip edebilirsiniz.

Kurulum Gerektirmez

Zahmetli işleri bize bırakabilirsiniz. CybeReady’nin bulut tabanlı hizmeti, yüklenecek yazılım, satın alınacak donanım ve bakım yapılacak herhangi bir ekipman olmadığı anlamına geliyor. Müşterilerimiz 48 saat sorunsuz bir şekilde ve gizli tuzaklarla karşılaşmadan bir uzman liderliğindeki sürecin içerisinde yer alabilir.

Tamamen İsteğe Göre Uyarlanmış İçerik

Şablonların robotlar için olduğunu düşünüyoruz. CybeReady, sektöre özgü ustaca oluşturulmuş, birim ve mevkilere yönelik mesajlara kadar değişen zorluk seviyelerinde gerçeğe yakın çeşitli siber dolandırıcılık saldırıları konusunda uzmandır. İçeriğin tamamı müşteriye ve simülasyona özgüdür. Dilsel ve kültürel olarak ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmıştır.