Ara

AMS

AMS açılımı nedir?

Teknolojinin gelişimi ile birlikte kurumlar farklı şekillerde veri yönetimi için çözümler arıyor. Kurum içerisinde saklanması gereken veriler farklı amaçlar için kullanılabilir. Bu noktada etkin çözümler sunan SAP uygulaması, çeşitli özellikleri ile size avantaj sağlar.

Mağazacılık yönetimi ya da kurumsal şirket yönetimi gibi pek çok farklı alana hizmet veren SAP sistemi ile şirket içerisinde dolaşıma giren veriler, daha kolay ve hızlı şekilde muhafaza ve kontrol edilir. Şirketler için hayati öneme sahip olan bu veriler, güvenilir bir şekilde korunmalıdır. SAP size bu noktada yardımcı olur. AMS, uygulama yönetimi hizmetleri anlamına gelir. SAP uygulaması içerisinde yer alan modülleri daha verimli bir şekilde yönetme imkanı sunar.

“AMS nedir?” sorusu kullanıcıların merak ettiği konular arasında yer alıyor. SAP uygulamalarını daha iyi işler hale getiren uygulama, size farklı seçenekler sunmaktadır. Tamamen dış kaynaklı yönetim imkanı sunmasının yanı sıra hibrit, yani hem içeriden hem de dışarıdan yönetme imkanı da sunar. Pek çok açıdan avantaj sunan sistem sayesinde şirketlerin veri yönetimi daha kolay hale gelir. SAP application management services, kurumda kullanılan uygulamaların daha kontrollü ve işler bir halde olmasını sağlar.

Farklı şekillerde yönetimi mümkün olan bu sistem ile kurumlar, kurum içi ve kurum dışı veri yönetimini daha kolay hale getirir. SLA ile beklenen düzey belirlenir. Kuruma sunulan hizmet düzeyini belirten anlaşma ile en iyi verim alınır. Size kaliteli ve nitelikli çözümler sunan AMS ile SAP uygulaması daha iyi işler bir hale gelir.

Uygulama yönetimi hizmeti nasıl sağlanır?

“Uygulama yönetim sistemi nedir?” sorusu pek çok farklı alanı kapsamaktadır. Genel anlamda uygulamaların işlerlik kazandığı andan itibaren işleyiş, güncelleme, bakım ve sürüm döngüsünü kontrol eden yazılım hizmetleri bütünüdür. Kurumlar tarafından tercih edilen SAP sistemi için önemli olan uygulama yönetimi, bu noktada şirketlere birçok avantaj sağlar. SAP programı içerisinde yer alan uygulamaların bütün işlevlerini kontrol eden ve en iyi şekilde verim alınmasını sağlayan hizmet, kurumlar tarafından tercih edilir.

Eczacıbaşı Bilişim tarafından sunulan uygulama yönetimi hizmetleri, şirketlerin SAP uygulamasından en iyi verimi almasını sağlar. İnsan kaynakları yönetimi, pazarlama ve depo gibi ERP uygulamalarının en iyi şekilde hizmet vermesi hedeflenir. Uygulamalardan elde edilen maksimum verim de kurum içerisinde uygun ve gerçek zamanlı planlama yapmayı mümkün kılar. İyi bir AMS sağlayıcı ile pek çok maliyet minimuma indirgenir. Söz konusu sağlayıcılar, uygulamalardan alınan verimi artırarak BT departmanı üzerinde oluşan yükü azaltır. Bu da kurum içerisinde daha iyi bir çalışma alanı oluşturur.

Sistem, getirdiği dijital avantajların yanı sıra somut faydalar da sunar. Kurumda çalışan BT departmanı uzmanları daha rahat olur. Bu da çalışanlar açısından performans yükselmesine sebep olabilir. Dijital ortamda yer alan verilerin uygulama üzerinde en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. Kurumlara ve çalışanlara ek faydalar sunar.

AMS (Application Management Services) kapsamı nelerden oluşur?

AMS, çeşitli kategorileri içerisine alır. ERP sisteminde yer alan modüllerin daha iyi ve işler halde olmasını sağlar. Bu bakımdan kurumda kullanılan sisteme de faydalıdır. Uygulama yönetim sistemi, uygulamaların bakımı, güncellemeleri, sürüm geçmişi, son kullanıcı deneyimi, veritabanı gibi unsurları kapsar. Son kullanıcı deneyimini artıran bu sistem, oldukça faydalıdır. Dışarıdan yönetilme imkanı sunmasının yanı sıra hibrit çalışma imkanı da sunar. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan uygulama yönetimi, şirketlerin SAP uygulamasından en iyi şekilde yararlanmasını hedefler. Uygulama yönetiminin pek çok avantajı da bulunur. Bu avantajlardan bazıları;

Bu avantajlar sayesinde kurumsal işletmeler başarı kazanır. Uygulamaların en iyi verimi sağlaması halinde şirketler zamandan tasarruf eder. Nitekim zaman yönetimi de kurumlar açısından oldukça önemlidir. Zamanın doğru ve verimli yönetimi, her alanda başarıya ulaşma konusunda yardımcı olur.

Size bu noktada da avantaj sağlayan AMS, başarıya giden yolda şirketlerin yanında yer alır. Eczacıbaşı Bilişim tarafından verilen kaliteli uygulama yönetimi hizmeti ile şirketlerin başarısı katlanarak artmaya devam eder.