Risk skorlama ürünleri genel olarak internet üzerinden erişilebilen verilerinizi tarayarak bilinen ancak henüz kapatılmamış güvenlik açıkları ve açık ağ bağlantı noktaları gibi olası güvenlik risklerini ortaya çıkaran bir hizmettir. Bitsight, kurumuzun internete açık birçok kaynağını sürekli olarak izler ve kurumunuza yönelik herhangi bir tehdit olması durumunda size bilgi verir.

Kurumlar gerçek güvenlik performansını anlamak ve kendi güvenlik programlarının, politikalarının etkisini değerlendirmek söz konusu olduğunda genellikle karanlıktadır. Bu durum, iş ekosistemindeki siber riski ölçmeye, azaltmaya yardımcı olan objektif metriklerin ve araçların eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Bununla birlikte kuruluşlar, siber güvenlik programlarının performansından sorumlu tutulmaktadır. Bu nedenle, güvenlik ve risk liderlerinin değerli varlıklarını dijital ekosistemdeki tehditlerden korumak için mevcut kontrollerin etkinliğini sürekli olarak izlemek, ölçmek ve iletmek için bir yola ihtiyaçları vardır.

Bitsight, kullanımı kolay bir web tabanlı uygulama aracılığıyla risk verilerine birden fazla bakış açısı sağlar. Kurumsal ve üçüncü taraf ekosistem siber güvenlik duruşuna risklerine görünürlük katıp dünya çapında binlerce kuruluşun güvenlik olgunluğunu izler ve en doğru sonuçları sunar.

Risk Seviyenizi Ölçün

  • ATTACK SURFACE ANALYTICS: Dijital ayak izinizi yönetin ve tüm dijital ekosisteminizde siber riskinizi değerlendirin.
  • INTERNAL ASSESSMENT: Kuruluşunuzun güvenlik seviyesinin başkaları tarafından nasıl görüntülendiğini görün.
  • EXECUTIVE REPORTING: Önemli metrikleri etkin bir şekilde özelleştirerek eyleme geçirilebilir raporlar sağlayın.
  • BENCHMARKING: Rekabet gücünüzü yükseltmek için endüstrideki durumunuzu görün ve karşılaştırma performansları oluşturun.
  • FORECASTING: Belirli bir plana dayanarak gelecekteki derecelendirmenizi oluşturun ve zaman içinde bu hedefe yönelik ilerlemeyi takip edin.
  • NIST & ISO FRAMEWORK MAPPING: Kuruluşunuzun sonuçlarını geniş çapta kabul edilen siber güvenlik standartlarıyla ile birlikte gözlemleyin.