Ara

SAP Lisans Yönetiminde LiMON ile Fark Yaratın

SAP sistemi üzerinde çalışan uygulamaların lisans kontrolü son derece önemlidir. SAP yazılımları, kullanıcı sayısında bazında lisanslanır. İş sürecine göre bu uygulamaların kaç adet lisansa ihtiyaç duyduğunu belirlemeniz önemlidir. Lisans yönetimi sayesinde SAP basis kullanan işçilerin yetkilerini belirleyebilirsiniz.

SAP denetimi ile verilerin kontrolü etkin şekilde gerçekleşir. Lisans uyumluluğunun denetimi ön plandadır. Lisans haricinde veri güvenliği, iş süreçleri, çatışma denetimleri yapılabilir. Şirketin iç denetim ekipleri tarafından kullanılan uygulamalar, iş sürecinin verimli şekilde devam etmesini destekler. Denetim süreci, SAP hizmetleri ile yazılımlarının etkin şekilde kullanılmasına yardımcı olur.

 

Eczacıbaşı Bilişim LİMON (License Monitoring) Nedir?

LİMON, belirli lisansları rapor olarak sunabilen bir uygulamadır. Geriye dönük biçimde son 3 aylık kullanımı kontrol eden program, düşük lisans profilinden yüksek lisans profiline kadar düzenleme yapar. Olması gereken düzenlemeyi yaptıktan sonra işletmeler verimlilik kazanır. Operasyon sürecinde farklı tablolara olan erişim değişiklik gösterir. Uygulama, kayıt sayılarını doğrudan hesaplar. Lisans değişimine sebep olan özel işlem kodlarına ulaşıp ulaşılmadığını kontrol eden uygulama sayesinde veri güvenliği koruma altında olur. Raporlama konusunda etkili sonuç veren uygulama, güvenliği artırdığı gibi verimliliğe olumlu etkiler sunar. Böylelikle işletme sahipleri planları duruma göre değiştirebilir.

Gerçek zamanlı rapor, kısa süreli sonuçlar verir. Normal şartlarda lisans çalışmaları sistemdeki kullanıcı sayısına göre değişim gösterir. Bu raporların ortaya çıkması ortalama bir hafta kadar sürer. LİMON ile birlikte bu raporların dakikalar içerisinde sunulması mümkün olur. Sınırlandırılan veya genişletilen kullanıcı profilleri, verilere olan erişimini belirler. Kullanıcı profillerini sınırlayarak çeşitli zafiyetleri önleyebilirsiniz. Güvenlik ve veri sızıntısı gibi sorunları bu sınırlandırmalarla çözebilirsniz. İşletmenizi güvende tutan uygulamaları Eczacıbaşı Bilişim’de bulabilirsiniz.

 

Eczacıbaşı Bilişim LİMON’un Özellikleri

Geriye dönük analiz yapabilen uygulama sayesinde risk tarihçesi belirlenir. Değişiklik yapılan her raporun tarihi tutulur. Böylelikle geriye dönük analizlerin tespiti kolaylaşır. Yapılan çalışmalara sunulan faydalar oldukça dikkat çeker. Deneyimli basis danışmanları ile LİMON’un yaptığı çalışmalar arasında farklar geniştir. Kullanım kolaylığı sayesinde verilerin takibi kolaylaşır. Arayüzde yer alan gözlük işareti detaylı ayrıntıları gösterir. Böylelikle SAP AMS denetiminde çalışanların belirlenen lisans profilinde iş yaptığı görülür. Detaylı şekilde yapılan incelemeler sonucunda güvenlik sorunlarının ortaya çıkma ihtimali düşer. Güvenlik sorununa karşı Eczacıbaşı Bilişim tarafından destek alabilirsiniz.

 

SAP Lisans Denetimi ve Uyumluluk

Lisans uyumu, şirketin kullandığı yazılımın lisans şartlarına uygun şekilde kullanıldığı gösterir. Yazılım lisansları, kullanıcı sayısı, kullanım kapsamı, süre ve benzeri kurallar ortaya çıkar. Bu şartlara tam uyumun sağlanması önemlidir. Lisans uyumluluğunu sağlamak, işletmelerin çeşitli sorunlarla karşılaşmasını engeller. Lisans değişimi, işletmenin ihtiyaçlarının değişmesi ile doğru orantılı olur. İşletmenin ihtiyacı değiştiğinde lisans değişimleri yapılabilir. Kullanıcı sayısındaki değişiklikler beraber iş sürecindeki değişiklikler oldukça belirleyicidir.

Lisans hesaplama ile birlikte ödenmesi gereken lisans bedeli önceden belirlenir. SAP danışmanlık ile yapılan anlaşmaya göre lisans ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bu değişimler hesaplamanın baştan yapılmasıyla sonuçlanır. Professional ve Limited Professional arasındaki yüzdelik farkı hesaplayan sistem sayesinde kararınızı verebilirsiniz. Lisans profilleri, işletmenin sahip olduğu yazılım lisans türlerini, miktarını ve kullanıcı sayılarını belirler. Belirli bir lisans profili işletmenin bir yazılım için sahip olduğu kullanıcı sayısını belirler. Böylelikle herkes için farklı sınırlar çizilebilir. Sunulan erişim izinleri ile birlikte çalışanların güvenlik zafiyeti vermesi engellenir. İşletmelerin hedeflerini canlı tutan uygulamalara Eczacıbaşı Bilişim’den sahip olabilirsiniz.

 

LİMON’un Kurulumu ve Kullanımı

Kurulum süreci basit olan uygulama, kullanışlı arayüzü sayesinde işletme sahiplerini memnun bırakır. Kurulum sürecinde, konfigürasyon ve entegrasyon işlemlerine dikkat edilir. Yapılan çalışmalar sayesinde işletmenin ihtiyaç duyduğu uygulamalara kolaylıkla ulaşım sağlanır. Kurulum aşamasında özel lisansları ekleyebilirsiniz. Dilerseniz bu özel lisansları kurulum sonrasında tekrar değerlendirebilirsiniz. Worker veya project user gibi özel lisansları gerekli olan işlem kodları ile girebilirsiniz. Böylelikle uygulama kontrol edilebilir olur. Z’li dahili işlem kodlarını kontrol ederek uygulamayı kullanabilirsiniz.

SAP entegrasyonu ile kurulumun başında ihtiyaç duyulan sisteme ulaşım sağlanabilir. Veri paylaşımı ve is süreçlerinin akışını belirleyen entegrasyon işlemi memnuniyet veren sonuçlarla tamamlanır. Gerçek zamanlı bilgi akışına hızlı şekilde ulaşmanız, vermek istediğiniz kararların yapısını belirler. Böylelikle iş süreçlerine katkı sağlanır. Süreç otomasyonu ve uygulama entegrasyonu bile birlikte uygulamadan aldığınız verimi üst seviyeye çıkarabilirsiniz. SAP uyumu ile lisans sorunlarının çoğu çözüme kavuşur. Lisans haricinde iş sürecine sunulan uyumluluk, işletmelerin verim kazanmasına yardımcı olur. Güvenlik ve denetim uyumu sağlayan uygulama sayesinde erişim kontrolü sınırlandırılır. Günlük kayıtların takip edilmesini sağlayan hizmetlere Eczacıbaşı Bilişim’den ulaşabilirsiniz.

 

LİMON ve Rakipleri Arasındaki Farklar

Rakip analizi sayesinde faaliyet gösteren her şirketin önemli detaylarını belirleyebilirsiniz. Pazarlama veya strateji konusunda değişim gösteren farklılıklar birçok alanı etkileyebilir. Servicecore desteği ile birlikte rakip analizine destek sunulur. Rakipleri belirledikten sonra hedeflerinize ilerlemeye başlayabilirsiniz. Rakiplerin rakip olduğu belirlemek için ürün karşılaştırması yapmanız mümkündür. Özellik karşılaştırması ile birlikte farklar net şekilde ortaya çıkar. Pazar trendlerini takip eden işletme sahipleri, detaylı şekilde inceleme yapabilir. Rakip analizini doğru şekilde yaparak avantajlı konuma geçebilirsiniz. LİMON ve rakipleri arasında dikkat çeken en büyük fark zaman açısından verimlilik sunmasıdır.

SAP pazarı ile farklı olanlara hizmetler sunulur. Veri analizi, müşteri ilişkileri ve insan kaynakları yönetimi oldukça önemlidir. Dünya genelinde birçok ülkede olan işletmeleri kapsayan SAP, işletme sahiplerinin etkileyici çözümlere ulaşmasını destekler. Verimlilik ve iş süreçlerine sunulan destek, etkin bir şekilde sonuç verir. Farklı örneklerden yararlanarak ihtiyaç duyduğunuz verilere ulaşabilirsiniz. Verim olarak etkileyici çözümler sunan LİMON, maliyet hesabında öne çıkmanızı sağlar. Maliyet için sunulan avantajlar, işletme sahiplerinin hedefte kalmasına yardımcı olur. Memnuniyet sağlayan hizmetleri Eczacıbaşı Bilişim’den temin edebilirsiniz.

İletişim Formu
Paylaş:
Facebook
Twitter
LinkedIn