Ara

Başarı Hikayesi: EBIFLOW – Lukoil

2022 yılı itibari ile Ebiflow kullanıyoruz. İçinde bulunduğumuz dönem gereği organizasyon yapımız içerisinde belirlenen süreç akışlarına göre bilgi transferinin bir yerden bir yere doğru, anlaşılabilir ve hızlı bir şekilde aktarılarak süreçlerin tamamlanması büyük önem arz etmektedir. Ebiflow ile istediğimiz bilgi transferini organizasyon yapımız içerisinde belirlenen süreçler doğrultusunda doğru, anlaşılabilir, basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz.

Ebiflow ile yaptığımız çalışma Lukoil içerisinde birkaç departmana özel bir çalışma olmayıp şirketin genelinde farklı amaçlara uygun tasarım ve iş akışları ile çeşitlendirilmiş aynı zamanda tüm şirket çalışanları tarafından kullanılan bir yapıya sahiptir. Şirket bünyesinde satınalma, satış , üretim ve planlama , teknik destek , muhasebe, finans  departmanları tarafından kullanılan Ebiflow  departmanlar arasında yapılan bilgi alış verişini kaynak planlaması yaparak belirlediğimiz iş akışı süreçlerine uygun şekilde hızlı bir şekilde yapabilmemizi sağlamaktadır. Ebiflow ile sağladığımız avntajların başında kaynak planlaması yaparak gereksiz zaman kaybının önlenmesi ve bilgi alışverişinin hızlı bir şekilde departmanlar arasında sağlanmasıdır. Yaptığımız istatistiklere göre her bir departmanın süreçleri tamamalma hızının Ebiflow öncesindeki hızlarından ortalama iki kat daha hızlı olduğu tespit edilmiştir.

2022 Yılı itibari ile kullanmakta olduğumuz Ebiflow ile bütün iş süreçlerinin eski ile kıyaslandığında daha basit bir hale geldiği ve user friendly yapısı ile kullanıcı katılımının her geçen gün arttığı bir yapı oluşturmuş bulunmaktayız. Ebiflow ile oluşturmuş olduğumuz basit süreç yapısı ile sistemi aktif olarak kullanan departmanlar tarafından 2023 yılı içerisinde devereye alınması talep edilen yeni iş süreçleri bulunmaktadır. Ebiflow ile hali hazırda devam eden iş süreçlerimiz ve bunun yanında departmanlar tarafından talep edilen ilave süreçler göz önüne alındığında şirketimiz açısından büyük önem arz etmektedir.

 

Engin ALTUN

Muhasebe Ve Vergi Departmanı Müdürü

Paylaş:

Facebook
Twitter
LinkedIn