RPA Projelerinde Süreç Seçiminin Önemi

Daha fazla hız, verimlilik, standardizasyon ve hassasiyet sunan RPA uygulamasının şirketinizdeki hangi süreçler için kullanılacağına karar vermek oldukça önemlidir. Sürekli tekrarlanan, yüksek hacimli ve kurallara bağlı olan süreçler RPA’nın tam olarak hedeflediği süreçlerdir.

Hatayı elimine edin

Yüksek hacimli ve çok tekrarlı işlerin yapımında insan modu ve ruh halinden kaynaklı hatalar meydana gelebilir. Robotları kullanarak yapılışı standart ve verimli hale gelen süreçlerinizin aynı kalitede sonuçlandığını göreceksiniz. Aynı zamanda işlerin düzgün bir şekilde yürütüldüğünden emin olmak için kontrol sürecine harcadığınız zamandan da tasarruf edebileceksiniz.

Çalışanlarınıza verdiğiniz değeri hissettirin                                                                                      

Katma değeri olmayan ve rutin işlerden çalışanlarınızı uzaklaştırın. Siz bu tarz süreçlerinizi RPA’ya devrettiğiniz zaman çalışanlarınızı yetkinliklerini arttırabileceği yeni alanlara yönlendirebileceksiniz. Aynı zamanda çalışanlarınıza inovatif fikirler üretebileceği ve daha fazla katma değer yaratabilecekleri bir zaman dilimi sağlamış olacaksınız.   

İş süreçlerinizde maksimum hızı yakalayın

Süreçleriniz günlerinizi alıyor olabilir veya belli süreç aşamalarında yığılma ve tıkanmalar meydana gelebilir. Yavaş ilerleyen bu süreçler yüzünden müşteri memnuniyetini sağlamakt güçlük çekebilirsiniz. İşte bu süreçlerinizi RPA’ya aktardığınız zaman işlerinizi 7/24  kesintisiz ve hatasız bir şekilde ilerletebilir, müşteri memnuniyetininde artış ve süreklilik sağlayabilirsiniz.

Süreçlerinizi hızlı bir şekilde hayata alın

RPA‘nın temelinde herhangi bir entegrasyona ihtiyaç bulunmamaktadır, şirketinizdeki kurallı ve tekrarlayan süreçlerde uygulanan insan hareketlerinin taklit edilerek otomatize edilmesi temel prensip olarak uygulanmaktadır. Bu sayede zaman kaybı olmadan hızlı geliştirme adımlarıyla işlerinizi robotlara kolaylıkla aktarabilirsiniz.

Diğer RPA Yazılarımızı incelemek ister misiniz?


RPA’da Roller ve Sorumluluklar

Robotik Süreç Otomasyonu

RPA Projelerinde Süreç Seçiminin Önemi

RPA Ürün ve Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Yazan: Merve BATIGÜCÜ (Eczacıbaşı Bilişim)

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.