RPA GELİŞİM SERÜVENİ

Gelecekteki iş alanları, insan ve dijital işgücünün (“botlar”) bir karışımını içerecek ve bu simbiyotik ilişki birçok heyecan verici, yeni kariyer alanları da yaratacaktır. RPA çalışanların zamanının büyük bir yüzdesini alan yüksek hacimli, tekrarlanabilir görevleri otomatikleştirmek için tasarlanmış bir teknolojidir. Bu otomatik çağa geçerken ortaya çıkacak fırsatları yakalamaya hazır mısınız? Değilse, şuan otomasyon dünyasında çeşitli yetkinlikler kazanımı için eğitim ve sertifika almanız iyi bir zamanlama olacaktır. İşte sizin için RPA’da gelişim serüveninize destek olabileceğini düşündüğümüz birkaç kaynak:

  • Robotic Process Automation: RPA Fundamentals + Build a Robot (Udemy)

Bu Udemy kursu, şirketinizde pilot aşamasında RPA yolculuğuna başlamanız  için beş adımlık bir süreci içermektedir. Bununla birlikte UiPath platformunda basit bir işi otomatikleştiren bir robot oluşturmanıza yardımcı olarak size uygulamalı teknoloji deneyimi sunmaktadır. 

https://www.udemy.com/course/robotic-process-automation-fundamentals-and-build-a-robot/

  • UiPath Academy

UiPath platformu bizlere, sunduğu arayüz tasarımı ile minimal düzeyde bir yazılım bilgisi kullanarak karmaşık algoritmalı yazılımların üstesinden gelebilme imkanı tanıyor. UiPath’in eğitimi ve ürünleri deneme amaçlı ücretsiz olarak Uipath Akademi adlı eğitim sitesinde sunulmaktadır. Bu sitede size sunduğu eğitimlerle hem pratik hem de teorik anlamda gelişiminize destek olunmaktadır. Eğitimlerin sonunda çeşitli rollere göre diplomalar edinip son aşama olarak da RPA Developer sertifikanızı alabilirsiniz.

https://www.uipath.com/rpa/academy

  • RPA Business Analyst Training(MindMajix)

Rol tabanlı eğitimden bahsetmişken MindMajix, özgeçmişlerine RPA kimlik bilgileri eklemek isteyen iş analistleri için bir eğitim platformudur. Platform, derslerin ücretsiz demolarını  ve belirledikleri başlangıç tarihlerinde de ücretli ve daha kapsamlı versiyonlarını ​​sunar.

https://mindmajix.com/rpa-business-analyst-training

  • RPA, AI and Cognitive Tech For Leaders(Linkedin)

Bu kısa video kursu, yöneticiler için RPA, AI ve bilişsel yeteneklerin dijital çağdaki rolü üzerine başlangıç düzeyinde bir tanıtımdır. Şirketinizi işin geleceğine hazırlamak ve otomasyonda ilk adım motivasyonunu sağlamak için bu fırsatı kullanabilirsiniz.

https://www.linkedin.com/learning/rpa-ai-and-cognitive-tech-for-leaders

  •  Automation Academy

Automation Academy, BT dışındaki profesyoneller için de temel bilgileri kapsayan ” Community Courses” ve bir dereceye kadar teknik bilgiye sahip insanlara yönelik ” Partner Courses ” seçenekleri sunmaktadır.

https://automationacademy.com/en

  • The RPA Academy

Şu anda popüler olan RPA yazılım araçlarının birçoğunun eğitimini sunmaktadır. Ayrıca bireysel eğitimin yanında, grup eğitim seçenekleri de sunmaktadır. Kuruluşunuzdaki bu işe gönüllü ekip ile belli bir ücret karşılığında bu  gelişim serüvenine katılabilirsiniz.

https://therpaacademy.com/

  • Robotic Process Automation and Beyond (AICPA)                                                                                

 Amerikan CPA Enstitüsü (AICPA) tarafından sunulan bu eğitim, şu ana kadar ki bahsettiğimiz eğitim senaryoları arasından daha farklı bir fırsat diyebiliriz. Bu kurs finans veya muhasebe rolleri için faydalı olarak görülmektedir. RPA dünyasına girmeye karar verdiyseniz bir otomasyon aracı seçerken ve uygularken nelere dikkat etmeniz gerektiğine yardımcı olacaktır. Ayrıca, dijital iş gücünün muhasebe, denetim ve yönetimi nasıl etkileyeceğini de gösterecektir.

https://www.aicpa.org/


Diğer RPA Yazılarımızı incelemek ister misiniz?


RPA’da Roller ve Sorumluluklar

Robotik Süreç Otomasyonu

RPA Projelerinde Süreç Seçiminin Önemi

RPA Ürün ve Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Yazan: Merve BATIGÜZÜ (Eczacıbaşı Bilişim)

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.