İstanbulflow Topluluğu Kuruldu – Ne Yapmak İstiyoruz?

IT Çalışanları olarak insanların işlerini kolaylaştırıp, raporlanabilir verimli sistemler oluşturarak sürekli sistemleri ve geleceği iyileştiriyoruz. Bu felsefede birbirimize çok ihtiyacımız var. IstanbulFlow topluluk bilinci çerçevesinde sürekli iyileştirme felsefesi olan KAIZEN e inanan insanların bir araya geldiği herkese açık bir ortam.

Dijital Transformasyon
İş akış otomasyon ve doküman yönetim sistemleri, her şirketin olmazsa olmaz parçalarından bir tanesi. Bir çok müşterimizde başladığımız noktalarda karşı çıkılan bu dönüşüm sonraki aylarda vazgeçilmez faydaları sayesinde en küçük iş parçalarını bile iş süreçlerine dönüşmesini sağlamıştır. Değişimin mevcut sistemlere yakınlığı ve kullanıcı etkileşimi ile birlikte nasıl daha iyi bu geçişi sağlayabiliriz, bunu konuşuyoruz.

Bilişim Yönetimi Üzerine
İş Akış Otomasyon araçları, wiki yardımı ile düşük seviye kod bilgisi gerekmeden geliştirme yapabilir, yaşayan dokümantasyon oluşturabilir ve versiyonlama ile eski sistemlere etki yaratmadan süreçlerinizi sürekli iyileştirebilirsiniz. Otomasyon araçları ile alınan ürün üzerinde sınırsız süreç dönüşüm, değer üretebilirsiniz. Biz 15 yıldır buna inanıyoruz ve bu düşünceyi ve sistemi daha da geliştirmek istiyoruz. Bilişim çalışanları olarak maksimum değeri en az giderle nasıl çıkarabiliriz? bunun üzerine odaklanacağız.

Kaos Savaşçıları
Kendimize verdiğimiz isim bu, satış kaygımız yok. Sadece daha iyi yönetim sistemine değil, daha yüksek değere ve yaklaşıma nasıl ulaşabileceğimizin peşindeyiz. Sistemleri analiz ediyoruz, kaosa belirsizliğe tekrarlayan işlere, raporlanamayan sistemlere ve israfa savaş açıyoruz. Yöneticiler, Yazılım Geliştiriciler, Analistler, Çözüm Mimarları ve Proje yöneticileri ile toplanarak daha iyi yaklaşımları 2 haftalık periyotlarla gözden geçiriyoruz.

Başarı Hikayeleri
Teoriler üzerine fazla konuşmak ve ütopya içerisinde yaşamak yerine pratik başarı hikayeleri ile gerçekleşen en iyi pratikler üzerine konuşacağız. Bu örnekler içimizde yaşadığımız, çözüme ulaştırdığımız, çıkardığımız kazançlar ve değer üzerine olacak.

Entegrasyon
Zamanla birbirine entegre olmuş sistemler bizi şaşırtıyor. E-posta ile başlatan süreçler, IOT ile entegre akışlar, Skype, Messenger BOT ları ile anlık cevap veren akış üreten sistemler, sosyal ağlarla entegre öğrenme sistemleri ve tüm diğer servisler. İşleri tek bir noktadan yürütmek, tekrarlayan işi önleyerek akıllı sistemler geliştirmek yaşanabilir iş ortamları ve değer yaratacak sistemler için önemli. Entegrasyon üzerine farklı gruplarla çalışan kişilerin görüşleri önemli ve bu konu üzerine sıklıkla duracağız.

Veri Cenneti
Kaç tane e-posta attın? Yöneticiye veya iş arkadaşına kaç kez hatırlatmak zorunda olduğun işlerin oldu? İnsan beyni aldatılmaya ve farklı zamanlarda farklı şekilde davranmaya müsait, kişilerin inisiyatifi yerine işlerin bir sisteme bırakılması gerekmekte. Süreçleri sisteme oturmuş ortamlarda müthiş bir gözlem verisi bulunuyor. Bu veriler bize verimsizliği açıkça gösteriyor. Veriler üzerine uzun uzun konuşacağız çünkü kullanıcı davranışlarını ve sistemi en iyi soğuk rasyonel değerler anlayabiliriz.

Her iki haftada bir Perşembe günleri toplanıyoruz. 4.toplantımız yaptık bile!

Sayfamız burada;

Istanbulflow

Istanbul, TR
225 Automator

İş süreçleri otomasyon süreçleri, dijital transformasyon adımları, İş süreçleri yönetimi ve değişen iyileştirme adımları, var olan BPM uygulamarını inceleme ve süreçler gelişt…

Next Meetup

Elektronik İmza ve Blockchain Altyapısı ile benzerliği

Thursday, Nov 2, 2017, 7:00 PM
20 Attending

Check out this Meetup Group →

Yazan: Sinan TECER (Eczacıbaşı Bilişim)